Vuosi Järjestäjä(t) Paikka Kilp. Joht Ratamestarit, aik. Lapset
2013 Kuusamo Erä-Veikot Kuusamo Esa Heikkinen Tapio Tahkola, Tiina Aikio
2012 Vaalan Karhu Vaala, Rokua Atso Häikiö Ilpo Seppänen, Matti Nummi
2011 SK Pohjantähti, Haapaveden Urheilijat Haapavesi, Korkatti Juho Näsi Panu Hyvönen

2010

Haukiputaan Heitto, Perämeren Rasti Haukipudas, Runtelinharju Jukka Tienhaara Onni Ervasti, Jari Lehtosaari
2009 Saloisten Reipas Pyhäjoki Soili Miilukangas Ossi Lakkala, Kati Lotvonen
2008 Iisu Ii, Nyby Matti Turtinen Reijo Viinamäki, Anneli Vilppola
2007 Pudasjärven Urheilijat, SK Pohjantähti Pudasjärvi, Syöte Pytkyharju Heino Ruuskanen Timo Karppinen, Petri Karjalainen
2006 Oulaiste Huima Oulainen, Paratiisi Matti Haapakoski Jari Sipilä, Ari Matkaselkä
2005 Koskelankylän Riento, Oulun Tarmo, Puolangan Ryhti Puolanka, Pettävänvaara Lasse Qvist, Jukka Tienhaara Jaana Ervasti, Risto Paatelma
2004 Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiiminki, Jumila Juhani Heikkinen Arto Holappa, Eino Virkkula
2003 Kalajoen Junkkarit Kalajoki, hiihtomaja

2002 SK Pohjantähti Oulu Reijo Sallinen Mikko Lukkarinen, Jukka Tikkanen
2001 Saloisten Reipas, Sinkki Sepot Vihanti Ossi Lakkala Markku Myllyaho, Toivo Koivikko
2000 Taivalkosken Kuohu Taivalvaara

1999 Nivalan Urheilijat Nivala

1998 Haapaveden Urheilijat Haapavesi, Rytkylä Petri Karjalainen
1997 Vaalan Karhu Vaala, Rokuanjärvi Atso Häikiö Taisto Kemppainen, Matti Nummi
1996 Oulun Suunnistajat Oulujoen Lapinkangas Aimo Hiltunen
1995 Oulun Tarmo Piippola, Ritokoski Juhani Palonen Timo Karppinen
1994 Pudasjärven Urheilijat Pudasjärvi, Iinattijärvi
Jouni Rajavaara
1993 Ylivieskan Kuula Rauduskylä, Törmälän leirikeskus

1992 Iisu Olhava, Alimmainen Pihlajajärvi

1991 Oulun Suunnistajat Oulainen, Ahonperä

1990 Saloisten Reipas Merijärvi, Ristivuori

1989 Puolangan Ryhti Puolanka, Naulala

1988 Haukiputaan Veikot Viitajärvet

1987 Taivalkosken Kuohu Taivalkoski, Metsäkoulu

1986 Vesaisen Pojat Kiiminki, Huttukylä

1985 Oulun Suunnistajat Oulujoki, Kinnula-Pilpajärvi

1984 Saloisten Reipas Raahe, Mattilanperä

1983 Ylivieskan Kuula Ylivieska, Urheilukenttä

1982 Kuusamon Erä-Veikot Ruka takarinne
Paavo Tahkola
1981 Iisu Olhava

1980 Pudasjärven Urheilijat Pintamo, Lummeharju

1979 Oulun Suunnistajat Oulu, Sanginjoen taivalkoski

1978 Haukiputaan Veikot Haukipudas, Ammattikoulu-Varepirtti Eero Hanhela Osmo Kauppila
1977 Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiiminki, Säävälä

1976 Vesaisen Pojat Kiiminki

1975 Pelson Suopojat Rokua, Rokuan hovi

1974 Saloisten Reipas Raahe, Saloinen

1973 Kuusamon Erä-Veikot Ruka
Kauko Roininen
1972 Oulun Suunnistajat Oulujoen Lapinkangas

1971 Iin Urheilijat Pudasjärvi, Puolivälinlampi

1970 Saloisten Reipas Oulainen, Likalanjärvi

1969 Oulun Hiihtoseura Taivalkoski, Maijanlampi

1968 Iin Urheilijat Pudasjärvi, Naamankajärvi

1967 Oulujoen Kiekko Muhos, Muhosperä

1966 Oulun Hiihtoseura Kiiminki, Kotajärvi-Viitajärvi

1965 Oulujoen Kiekko Ylikiiminki, Juuvanjärvi

1964 Oulun Hiihtoseura Ii ja Kuivaniemi, Taipale

1963 Pelson Suopojat Vaala, Rokuan itäosa

1962 Utajärven Urheilijat Rokua, Iso-Syväjärvi

1961 Oulun Hiihtoseura Pattijoki, Olkijoki

1960 Pelson Suopojat Muhos, Kylmälänkylä Tapanilan koulu

1959 Oulun Hiihtoseura Ylikiiminki, Rekikylän koulu

1958 Sinkki Sepot Oulainen Alpo Mänttäri Lars Wetzell
1957 Oulaiste Huima Oulainen Kerttu Kuusi ja Antti Enkovaara Kerttu Kuusi
1956 Oulun Hiihtoseura Haukipudas